Błonnik pokarmowy LR – Fiber Boost

Wspomaganie pracy przewodu pokarmowego (w którym tkwi ok. 70% komórek układu odpornościowego) to niezwykle ważny element pielęgnacji naszego ciała. Warto pamiętać o tym, że jeśli jelita nie są w dobrej formie, dadzą o tym znać nie tylko zwykłymi zaparciami czy bólem brzucha. To bardzo podstępny organ! Wysypka, trądzik, atopowe zapalenie skóry – tak, tak, jelita potrafią wywalić zalewające nas świństwa przez skórę. Jak powinna wyglądać profilaktyka zdrowotna jelit?

Warto wzbogacić dietę w dobry błonnik, który obniża poziom cukru we krwi, reguluje trawienie, usuwa resztki niestrawionego pokarmu i zmniejsza apetyt.
Trzeba pamiętać o regularnym piciu wody w odpowiednich ilościach.
Ruch to naturalna perystaltyka jelit.
Warzywa i owoce to podstawa!

Pożywienie bogate w błonnik ma dużą objętość i wywołuje (podobnie jak produkty zawierające skrobię) uczucie sytości.

OK, ale czym właściwie jest błonnik pokarmowy?

Czym właściwie jest błonnik?błonnik pokarmowy

To składniki pokarmowe, które nie ulegają strawieniu – węglowodany zawarte głównie w roślinnych produktach. Występują między innymi w owocach, warzywach, roślinach strączkowych i w małych ilościach w mleku.

Badania dowodzą, że spożywamy go zbyt mało, dlatego LR Health and Beauty proponuje produkt FiberBoost3, który zawiera błonnik z 3 różnych źródeł (mączka chleba świętojańskiego, guma guar, mączka konjac) i nie zawiera cukru (słodzony stewią) ani dodatkowych kalorii.

Stanowi zdrową, bogatą w błonnik i chrom przekąskę. Po przygotowaniu przypomina w formie i smaku kakao. Cud miód 🙂

Jedna porcja zaspokaja 100% dziennego zapotrzebowania na chrom i skutecznie hamuje apetyt na słodkości i daje odczucie sytości.

Kto chce spróbować ? https://www.lanatural.pl/sklep/odchudzanie/fiber-boost-lr-3pak/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *